YÖNETİM

İbrahim Can’ın iş dünyasında Yönetim Kurulu Komite Üyeliği ve diğer üst düzey yöneticilikler ile edindiği deneyimler, yasal lisanslar ve akademik çalışmalar halka açık şirketlerin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği için somut değer yaratan yaklaşımlara sahip genç ve dinamik aday olmasını sağlamıştır.

İşletmeler yalnızca karlılık ile pazarda tutunamazlar. Gerçek piyasa değerlerine ulaşabilmek ve sürdürülebilir büyüme için halka açık şirketlerde yasal zorunluluk, diğerleri için de süratle dikkate alınması gereken fırsatlardan olan Kurumsal Yönetim kavramı son dönemde büyük önem kazanmıştır. Başarılı bir Kurumsal Yönetim ile işletmelerin finansman kaynağı elde etmeleri de oldukça kolaylaşmaktadır.

Yerel ve uluslararası finansal krizlerin çoğunluk için yıkıcı etkileri artık “yeni normal” olarak ifade edilmektedir. Buna karşın şanslı olduklarından değil, Risk Yönetimini de kapsayan danışmanlık hizmetleri aldıklarından küçük bir azınlığın çok büyük kazançlar elde ettiği de bilinmektedir. Başarılı girişimciler risk almazlar, risk yönetimi danışmanlığı alırlar. Bu sayede piyasa koşullarında her daim var olan tehditlerden korunarak, risklerin fırsata çevrilmesi mümkün kılınmaktadır.

Halka açık şirketlerin yatırımcı ilişkileri bölümleri şirketin yönetimi kurulu, yatırımcıları ve devletin ilgili kurumlarının yer aldığı üçgenin ortasında finans ve hukuk alanıyla sınırlı kalmayacak çok geniş bir yelpazede değer yaratan fonksiyondadır. Yatırımcı ilişkileri yönetiminde başarılı şirketlerin piyasa değerinde %10 artış olabilirken, başarısız örneklerde ise %20 zarar yaşanabiliyor.

Dünyanın pazarlama üstüne kurulu olduğunu açıklayan teori oldukça eskilere dayanmaktadır. Günümüzde ise iş dünyasındaki başarı dijital dünyada varoluşla orantılıdır. Tüm bu gelişmeler ışığında Dijital Pazarlama konusuna giren kurumsal kimlik, tanıtım, sosyal medya, yasal web sitesi, e-ticaret, mobil uygulamalar ve çok daha fazlası davranış bilimleri ışığında ve teknolojinin en üst noktasında yeniden şekillenerek şirketlere hizmet etmektedir.

I Can Advisory yönetim bilimlerini iş dünyasının deneyimleri ile birleştirerek sunduğu danışmanlık hizmetleriyle kazandırmaya devam etmektedir.