Dr. Yasemin ALDEMİR

Direktör
I Can Academy

Dr. Yasemin ALDEMİR


Dr. Yasemin Aldemir I Can Academy, Direktör unvanı ile koçluk programlarının başarı ile yönetilmesinde son derece önemli bir entelektüel sermayedir. Özellikle I Can Academy Sağlıklı Yaşam Koçluğu (Wellness Coaching) kendisinin bilimsel çalışma ve derecelerine ilave önemli deneyimleri ile de ihtisas alanlarında fark yaratan bilim insanı olarak öne çıkmasını sağlamıştır.

Dr. Yasemin Aldemir Mersin Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde Lisans öğrenimi sonrasında aynı zamanda öğretim üyesi de olduğu Marmara Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora derecelerinde başarı göstermiştir. Spor Psikoloğu ve Yaratıcı Sanat Terapisti olarak öğretim üyeliği sürecinde dersler vererek önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Akademik hayatı dışında Türkiye’nin çeşitli sektörlerinde çalışmalarına devam eden Dr. Yasemin Aldemir Spor Kulüpleri, Federasyonlar ve Milli Takımlarda (Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar ve Beşiktaş Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü; Yüzme, Atletizm, Muay Thai, Taekwondo, Karate,  Judo, Satranç, Eskrim, Kürek, Hentbol, Su Balesi, Su Topu, Buz Hokeyi) Spor Psikoloğu, Mentor olarak önemli görevleri başarı ile sürdürmüştür.

Psikolojik Performans Danışmanı olarak hali hazırda bir çok kurum ve kuruluşta Egzersiz ve Uygulamalı Spor Psikoloğu olarak bilimsel çalışmalarını ve uygulama deneyimlerini paylaşmaya devam etmektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde almış olduğu özel eğitimleri, profesyonel sporcuların fiziksel, mental ve psikolojik performanslarını daha yüksek seviyeye ulaştırmak için özgün uygulamalarla danışmanlık vermektedir.

İdeal performansı yakalamada etkili bir bilimsel model olan NLP,  Hipnoterapi, Mentorluk Uygulamaları, Transandantal Meditasyon, Motivasyon Stratejileri, Yaratıcı Sanat Terapisi, EFT, Nefes Terapi gibi pek çok teknik eğitim üzerine uzmanlaşan Dr. Yasemin Aldemir, Psikoloji ve Terapiyi birleştirerek, Psikoterapi eğitimleri vermektedir.  Aynı zamanda Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu, Herkes için Spor Federasyonu, Dans Sporları Federasyonu’nda Spor Psikoloğu ve  Eğitim Kurulu Üyesidir.

Vücut Geliştirme ve Fitness Sporları, Wellness Coaching, Dans Sporları üzerine, başta psiko-sosyal öğeler olmak üzere disiplinlerarası geniş bir alanda bir çok bilimsel çalışması ve akademik makaleleri üzerine literatüre katkı sağlamayı hedeflemektedir.